ستاد مردمی عفاف و حجاب

آخرین اخبار فعالیت‌های گروه مردمی عفاف و حجاب استان یزد
  • ستاد مردمی عفاف و حجاب

    آخرین اخبار فعالیت‌های گروه مردمی عفاف و حجاب استان یزد

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

چهارشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۳۰ ب.ظ

تقدیر از مروجان حجاب در مدارس یزد

۴۵۰ دانش‌آموز یزدی برای حفظ پوشش چادر هم پیمان شدند

معلمان فعال در عرصه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مدارس یزد در مراسمی‌ با حضور مسئولان استان تقدیر شدند.

 

به گزارش یزدبانو به نقل از به نقل از روابط عمومی‌ ستاد مردمی ‌عفاف و حجاب استان، معلمان و اعضای کادر آموزشی دبیرستان نمونه دولتی دخترانه الزهرا(س) یزد که در زمینه ترویج و توسعه عفاف و حجاب در بین دانش‌آموزان فعالیت داشتند، با اهدای لوح تقدیر و هدایای، مورد تجلیل قرار گرفتند.

“سعید عبداللهی” مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد در این مراسم حجاب را مایه آرامش روانی برشمرد و از این که این آموزشگاه در زمینه فرهنگ‌سازی امر حجاب و استفاده از چادر به عنوان حجاب برتر در بین دانش‌آموزان و نماد زن مسلمان ایرانی اقدام کرده است، تقدیر و تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: فعالیت‌ها و اقدامات این آموزشگاه در توسعه فرهنگ حجاب و استفاده از پوشش چادر، به عنوان الگو برای سایر مدارس در دستور کار قرار گیرد.

“زهرا حاجی‌پور” از اعضای ستاد مردمی‌ عفاف و حجاب استان یزد هم در این مراسم با بیان ویژگی های یک دختر مسلمان ایرانی، به برشمردن ابعاد روحی و روانی استفاده از پوشش صحیح در اجتماعی برای دانش‌آموزان پرداخت.

گفتنی است، در این مراسم که “مجید جوادیان‌زاده” مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و “سیدحسن حسینی” دبیر ستاد مردمی ‌عفاف و حجاب استان نیز حضور داشتند،‌ ۴۵۰ دانش‌آموز دبیرستان الزهرا(س) با امضای عهدنامه‌ای هم پیمان شدند که همیشه از چادر به عنوان نماد ملی زن ایرانی استفاده کنند که از این رو با کمک خیران استان، ۱۲۰ میلیون ریال اعتبار برای خرید چادر برای این دانش‌آموزان هزینه شد.

برای دیدن همه‌ی تصاویر مراسم ادامه مطالب را دنبال کنید

۵ نظر ۲۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۳:۳۰
مدیریت
دوشنبه, ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۲:۵۵ ق.ظ

نامه ای به تو قهرمان من! (به مناسبت روز زن)

نامه ای به تو قهرمان من!
زن . . . چه ماجرای عجیبی داری تو آیت جمال الهی. وجودی داری به لطافت گل اما یک بغل تاریخ گواهی می دهد که چه کردند با ساقه ترد وجودت بازوان ستبری که قرار بود پناهت دهند و تکیه گاهی باشند برای بالا رفتن نیلوفری احساس و اندیشه ات. روزی گفتند منحوسی و زاده اهریمن. روزی هم‌ردیف حیوانت خواندند روزی انسان درجه دو و مخدوم جنس برتر...
آسان آسان له شدی زیر پای جهالت بشر. و قرن ها گذشت و گذشت که هم تو ناشناخته ماندی و هم او. وقتی هویت انسانی انسان مجهول بماند چه فرقی می کند کداممان  به دیگری ظلم می کند. حالا پس از قرن ها طلایه داران این ستم تاریخی می خواهند بگویند مثلا از خواب غفلتشان بیدار شدند و نغمه ای تازه سر می دهند.حالا دلشان انگار به حال این همه مظلومیت و محجوریت سوخته و نسخه تازه ای برایت پیچیده اند. آن روزها می گفتند هیچ جا نباید باشی هرگز نباید به چشم بیایی  هیچ نباید بگویی بدانی ببینی و...
و حالا می گویند همه جا باید باشی همه چیز باید بگویی! ....
۶ نظر ۰۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۰:۵۵
مدیریت